Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Nové dopravní hřiště v Uherském Brodě propojí výuku s volným časem

Nové dopravní hřiště v Uherském Brodě propojí výuku s volným časem

Nové dopravní hřiště v Uherském Brodě propojí výuku s volným časem
14. 5. 2018 / Autor: zsvysluni.cz Popisek: Nové dopravní hřiště v Uherském Brodě

V Uherském Brodě bylo otevřeno jedno z nejmodernějších dopravních hřišť v Česku. Areál umožní výuku dopravních situací na větším a bezpečnějším prostoru. Prostor má být rozšířen o fitness prvky nebo bike park.

Hřiště stojí u základní školy Na Výsluní, jeho úprava přišla na čtyři miliony korun. Částkou 1,7 milionu na ni městu přispěl Zlínský kraj. Vstup na hřiště, které zahájí provoz v pondělí 14.5.2018, je zdarma.

„Čím dříve si děti zafixují pravidla silničního provozu, která musí na silnicích dodržovat, tím lépe. Proto jsem velmi potěšen tím, jak krásné a moderní dopravní hřiště tady vzniklo," řekl během slavnostního otevření hřiště náměstek hejtmana Pavel Botek.

Větší a bezpečnější prostor

Zrekonstruovaný a rozšířený areál umožní výuku dopravních situací na větším, a tedy i bezpečnějším prostoru. Zároveň nabídne využití i odpočinek pro celé rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Propojí se tak výuková část a možnost trávení volného času pro celou rodinu aktivní formou. Z původních osmi set metrů čtverečních se areál zvětšil na více než dva tisíce metrů čtverečních.

Město připravuje další rozšíření areálu

Město podle mluvčí radnice Elen Sladké připravuje rozšíření areálu o dětské hřiště, fitness prvky a bike park. V plánu je také přestavba celého zázemí dopravního hřiště s výukovou učebnou a skladem kol.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl