ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Navrhnout luxusní apartmán v hodnotě 120 milionů korun je snem každého designéra, říká Kateřina Kersey

Navrhnout luxusní apartmán v hodnotě 120 milionů korun je snem každého designéra, říká Kateřina Kersey

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
9. 9. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová

Představivost je skvělá věc, jenže jí nemá každý. Pokud jde například o byt, který je naprosto prázdný nebo snad dokonce před rekonstrukcí, tam přichází na řadu bytový architekt a designér, který zájemcům navrhne, jak lze prostor maximálně využít. Pokud pak dostanou volnou ruku, je na co se dívat. A to je případ i jednoho z apartmánů rezidence Hradešínská v Praze, kde si mohla splnit sen designérka Kateřina Kersey.

Rezidence Hradešínská je unikátní projekt, který nabízí 13 prostorných bytů. Celá rezidence je v prvorepublikovém stylu a dokonale zapadá do historického okolí Vinohrad. Jejím architektem byl Martin Pračka. Byt v nejvyšším podlaží o štědré ploše 360 metrů čtverečních doplňuje i neméně velkorysá terasa. Jak tento prostor využít dostala na starost bytová designérka Kateřina Kersey.

„Ten projekt je poměrně složitý. Má dvě patra, je různě průchozí, propletený a částečně ve velkém smyslu prosklený, nahoře jsou zešikmené části. Není to jednoduchý prostor. Jsou tam krásné původní trámy, které jsou zrenovované a parketová dubová podlaha. Zkrátka na tom základu jsme stavěli, chtěli jsme tomu dodat tu atmosféru, kouzlo a užitnost“ popisuje Kersey.

Prosklené části nabízí krásný a jedinečný výhled do okolí i proto je například jídelní stůl umístěn tak, aby se budoucí obyvatelé mohli i při večeři kochat pohledem na Prahu. Sama designérka přiznává, že se při práci setkává s menšími byty, kde je hlavním cílem maximálně využít daný prostor, aby i malé 2kk mělo dostatek úložného prostoru. Tady byl najednou problém úplně opačný.

„Když máte toho prostoru hodně, tak je také poměrně složité ho zaplnit způsobem, aby vše dávalo smysl a význam, a aby se do něj nedávaly prvky, které jsou tam vnucené, jen aby v něm nebylo prázdno. U jednotlivých kusů nábytku jsme počítali, že tam nebude bydlet jen dvoučlenná rodina, takže jsme volili takové velikosti, aby tam byl dostatečný prostor pro více lidí,“ vysvětluje Kateřina.

Splněný sen bytových architektů a designérů

Většina klientů má stanovený rozpočet, který by bytový designér neměl překročit. Někteří mají i specifické nároky, co se týče stylu. V projektu Hradešínská ale dostala Kateřina a spolek STOPKA naprosto volnou ruku. Veškerý nábytek i osvětlení je od italských výrobců. Velký důraz se zde kladl i na mramorové prvky, které je možné vidět i na zdech a vstupních prostorách do samotné rezidence.

„Snažili jsme se projektu dodat trošku feeling i použitím vybraných dekorací a uměleckých děl v interiéru, protože si myslím, že ty utvářejí kýžený konečný efekt. Pokud je byt vybaven jen nábytkem, tak postrádá autenticitu a osobitost, pak stačí málo, pár klíčových dekorací, které ten prostor úplně změní,“ zmiňuje designérka důležité detaily.

Projekt Hradešínská residence je situován do pomezí Vinohrad a Vršovic v sousedství Grébovky a Heroldových sadů. Lokalita Hradešínské ulice nabízí klidné bydlení uprostřed zeleně a ačkoli jde o bydlení v Praze, nabízí i tolik vyhledávané soukromí. Ze 13 apartmánů je již sedm prodáno, ke každému z nich náleží až sedm parkovacích míst. Apartmán v nejvyšším patře s terasou o výměře 142 metrů čtverečních už je taková třešinka na pomyslném dortu, kde si budoucí majitel bude moci užívat luxusního bydlení v hodnotě 120 miliónů korun.

„Získat kompetence a mít možnost navrhnout interiér apartmánu takto unikátního a širokého rozsahu je snem takřka každého architekta a designéra. Zejména, pokud při navrhování získáte důvěru a plně volnou ruku, co se týče zadání, kde byly takřka minimální mantinely. Důležitá je však realizace, tedy zhmotnění myšlenky, skrz něž se tvoří velké projekty a plní sny. A na to my momentálně čekáme! Až přijde správný majitel a pomůže nám je uskutečnit,“ dodává závěrem Kateřina Kersey.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu