Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Na Václavském náměstí začne rekonstrukce

Na Václavském náměstí začne rekonstrukce

Na Václavském náměstí začne rekonstrukce
31. 1. 2018 / Autor: Jakub Cigler Architekti

(Krátká zpráva) Praha dostala stavební povolení na rekonstrukci dolní části Václavského náměstí. V příštím týdnu začnou přípravné práce, které budou rozděleny do etap, a zavřena bude vždy jen část náměstí. Předpokládaný termín dokončení je konec letošního roku. O opravě se mluví řadu let. Praha má od roku 2005 projekt od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects. Úprava spodní části by měla podle dřívějších informací vyjít asi na 150 milionů korun.

Zásadních úprav dozná zejména prostor pro pěší, který má být rozšířen. Vjezd automobilů pak budeumožněn pouze těm automobilům, která budou mít povolení. Prostor pro auta tak bude zúžen, ovšem vjezdy do budov zůstanou zachovány. Nově by se zde měla objevit například pítka a také základna pro umísťování vánočního stromu. Veškerá zeleň bude zavlažována pomocí automatického systému.

„Je to skvělá zpráva, která znamená, že Václavské náměstí konečně dočká rekonstrukce. Soutěž se konala před třinácti lety a následujících deset let se nestalo v podstatě nic, přitom je všem jasné, že ta rekonstrukce je nezbytná,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová. Kromě hlavního města budou na náměstí pracovat i městem vlastněná Pražská vodohospodářská společnost, která opraví stoku, a také Pražská energetika, která zrekonstruuje kabeláž a její chrániče.

ČTK

 

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu