Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality IPR pořádá workshop na využití sklepů pod Emauzy

IPR pořádá workshop na využití sklepů pod Emauzy

IPR pořádá workshop na využití sklepů pod Emauzy
1. 12. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

(Krátká zpráva) Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) pořádá ode dneška do neděle workshop na nové využití sklepů pod areálem Emauz u Karlova náměstí, kde sídlí. Akce začala ve čtvrtek večer krátkou komentovanou prohlídkou sklepů. Workshop je součástí projektu Prague Citymakers.

Účastníci workshopu budou hledat novou náplň prostorů bývalého pivovaru a později skladu brambor o rozloze 1100 metrů čtverečních, které jsou dnes prázdné. Město hodlá v roce 2018 investovat do jejich revitalizace a je připraveno jednat o způsobu jejich využití. IPR bude nejlepší návrhy prezentovat magistrátu s cílem iniciovat debatu o kreativním využití těchto prostor. IPR zdůraznil, že návrhy, které vytvoří účastníci workshopu pracující ve skupinkách po čtyřech až pěti lidech, musí být smysluplné a realizovatelné. Nejde tedy jen o samotné architektonické řešení, účastníci se budou zamýšlet i nad praktickými aspekty, jako je způsob pronájmu, právní forma organizace, ekonomická udržitelnost a celkový koncept včetně dopadu na lokalitu. Součástí řešení je také urbanistická úprava prostoru před vstupem do sklepů a případně parčíku mezi IPR a budovou ministerstva zdravotnictví.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl