Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Dubajský styl pohledem designérky Lucie Volfové

Dubajský styl pohledem designérky Lucie Volfové

Dubajský styl pohledem designérky Lucie Volfové
16. 1. 2020 / Autor: Lucie Volfová. Dubaj je známá luxusem. Foto: Lucie Volfová, Designpot

Design v Dubaji aneb prvky jako mramor, křišťál i čalouněný nábytek. Designérka Lucie Volfová se v Dubaji inspiruje, konkrétně interiérem hotelu Atlanthis the Palm.

Designérka Lucie Volfová čerpá inspiraci v Dubaji. Hlavním úkolem designu a architektury v Dubaji je, aby upoutaly pozornost. Od ultra moderny po mnohdy okázalou krásu a místy by se dalo říct až kýčovitý vzhled. V Dubaji je velká podpora výstavby monumentální architektury. "Snaží se o to, aby se lišili a poutali pozornost originální stavbou, ať už krásou, nevkusem či kombinací obojího," tvrdí Volfová, která se v Dubaji inspirovala hotelem  Atlanthis the Palm. Jedná se o luxusní hotelový komplex ve stylu ztracené Atlantidy na světoznámém poloostrově Palm Jumeirah, který je výjimečný nejen svou polohou s nádhernými výhledy na Perský záliv. V dosahu je i soukromá pláž dlouhá 1,4 kilometru. 

Ornamenty a kaligrafy

Pro design v Dubaji jsou typické detaily jako dřevěný nábytek od těch nejprostších kousků až po ty nejdražší, přivezený z celého světa, zejména pak z Indie, kde jde o ruční výrobu a zpracování. Dominantou luxusních a elegantních interiérů jsou prvky jako mramor, křišťál, intarze, čalouněný nábytek či perleť. V kurzu jsou i velké otevřené prostory, bílá sádra, světlý kámen a oříškové dřevo. Pokud vás design z Dubaje zaujal a chtěli byste si jím spetřit domácnost, výhradním dodavatelem je DESIGNPOT INTERIORS EU v zastoupení značek Christopher Guy,  CaracoleAdriana HoyosCafedesart.  Další značkou, která se více zaměřuje na nábytek z exotických dřevin, jako jsou palisandr, mango a akat, je GLOBAL INTERIO . Díky těmto značkám se váš domov stane stejně luxusním jako v Dubaji.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu