CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Češi chtějí postavit na Slovensku obytnou zónu i s jezerem

Češi chtějí postavit na Slovensku obytnou zónu i s jezerem

Češi chtějí postavit na Slovensku obytnou zónu i s jezerem
6. 4. 2018 / Autor: Nordic Investors/ Popisek: Obytná zóna v rámci projektu „Nové Vajnory“
Češi chtějí postavit na Slovensku obytnou zónu i s jezerem
#obytná zóna
další

Český developer Nordic Investors hodlá na Slovensku postavit obytnou zónu, jejíž součástí bude podle plánů také jezero a písečná pláž. Komplex by měl vyrůst v areálu bývalého letiště v bratislavské městské části Vajnory. Celkově je doba realizace odhadována na dvacet let.

„Nové Vajnory“, jak je zamýšlený projekt nazýván, představuje komplexní občanskou vybavenost. Lidé by zde měli mít k dispozici služby, restaurace, kavárny, obchody, rezidenční byty, prostor pro odpočinek i pro sportovní aktivity. Investor dále plánuje v místě postavit i zdravotnické zařízení, kancelářské a administrativní budovy, školu a mateřskou školu. V současné době se jedná o projektové dokumentaci.

Jezero s plážemi

V rámci první etapy by mělo dojít k vybudování jezera. „Naším cílem bude v následujících letech vybudování dvouhektarového jezera, které by mělo být obklopené písečnými plážemi, zelenými loukami, molem a schůdky. Ty budou sloužit nejen ke vstupu do vody, ale i jako plocha pro odpočinek,“ řekl partner developerské společnosti Jan Petřík. Předpokladem investora je, že vybudování jezera zabezpečí efektivní zadržování vody v území tak, aby v místě nevznikala zaplavená území a mokřady, což je podle Petříka dlouhodobý problém Vajnor. Výstavba první etapy by měla trvat pět let.

Budovy letiště odstraní

Obytná zóna má vyrůst v areálu bývalého vajnorského letiště. „V současné době pracujeme na projektových přípravách. Zabezpečujeme projekty pro všechny klíčové body, sítě, připojení komunikací, cyklotrasy, komunikace pro pěší,“ uvedl dále Petřík a dodal, že v brzké době společnost plánuje odstranit nepoužívané budovy letiště, ve kterých se dnes hromadí pouze odpadky.

Komplex by měl být dokončen v roce 2039. Projekt musí podle Petříka růst pomalu a organicky. Výstavba je tak plánována na patnáct až dvacet let.

nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl