Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Budova A v BB Centru zvítězila v soutěži CIJ Awards

Budova A v BB Centru zvítězila v soutěži CIJ Awards

Budova A v BB Centru zvítězila v soutěži CIJ Awards
9. 12. 2019 / Autor: Romana Landová, t.z. Autorem projektu je A8000. Foto: Crest

Administrativní budova A v BB Centru v Praze 4 získala první místo v prestižní realitní soutěži CIJ Awards Česká republika 2019 – Best Commercial Refurbishment. Autorem původního návrhu je architektonická kancelář A8000.

Slavnostní večer vyhlášení výsledků všech kategorií soutěže CIJ Awards Česká republika 2019 proběhl 28. listopadu ve Slovanském domě v Praze. „Protože chceme BB Centrum udržovat stále živé, je potřeba některé dříve postavené budovy revitalizovat a navrátit jim tak jejich „Áčkovou“ hodnotu. S tím se také pojí rozvoj veřejného prostoru a nabídka služeb. Prvenství našeho projektu v prestižní soutěži CIJ Awards považujeme za důkaz, že naše snaha o trvale udržitelné BB Centrum se nám daří,“ říká k ocenění Vladimír Klouda, výkonný ředitel Passerinvest Group. Autorem původního návrhu budovy je architektonická kancelář ATELIER 8000.

Nejvýraznějším zásahem rekonstrukce byla úprava fasády – původní omítku nahradily hladké alucobondové kazety v bílé barvě, předsazená ocelová konstrukce směrem na Vyskočilovu ulici byla zvýrazněna tyrkysovým nátěrem. V 7. nadzemním podlaží byla vybudována střešní zahrada o rozloze 1 400 metrů čtverečních s altánky, zelení a odpočinkovými zónami. Budova je nově vybavena šesticí výtahů s inteligentním cílovým řízením.  Výrazným prvkem je barevné nasvícení fasády do Vyskočilovy ulice či barevný vodopád přes výšku osmi pater v atriu. Budova A v pražském BB Centru má celkovou pronajímatelnou plochu 21 600 metrů čtverečních a podzemní parkoviště pro 390 automobilů.

Psali jsme také:

V budově B pražského BB Centra probíhá rekonstrukce

Profilové video: Atelier A8000

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu