ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Brněnský Komín projde přestavbou za dvě stě milionů korun

Brněnský Komín projde přestavbou za dvě stě milionů korun

Brněnský Komín projde přestavbou za dvě stě milionů korun
19. 4. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ Harold Popisek: Vozovna trolejbusů Komín

Město Brno plánuje rekonstrukci trolejbusové vozovny Komín. Přestavba, jejíž náklady se odhadují na dvě stě milionů korun, by měla začít na konci roku 2019. Použity by měly být peníze z Evropské unie. Technický stav objektu neodpovídá dnešním standardům. Po dokončení rekonstrukce by se mělo zlepšit pracovní prostředí zaměstnanců vozovny.

Brněnští radní dnes vybrali projektanta dokumentace pro stavební povolení včetně realizační projektové dokumentace. Na obojí má projektant dvě stě čtyřicet dní. Náměstek primátora Richard Mrázek řekl: „Chceme kompletní rekonstrukci hlavní budovy pro stání trolejbusů včetně výměny oken a zateplení pláště. V plánu je také dokončení rekonstrukce střechy.“

Nenastanou-li žádné komplikace, začít stavět by se mohlo do konce příštího roku. Odhadované náklady na přestavbu činí dvě stě milionů korun s tím, že částka nemusí být konečná. Částku by měla upřesnit až projektová dokumentace. Město Brno chce použít na přestavbu budovy z roku 1997 peníze z Evropské unie.

Dojde k opravě dalších budov

Podle Mrázka technický stav objektu neodpovídá dnešním standardům, jelikož jsou tam vysoké náklady na vytápění. V následujících letech má dojít k opravě dalších budov. „Týká se to rozvodny vysokého napětí včetně trafostanice, myčky pro trolejbusy včetně čistírny odpadních vod, která zachycuje ropné látky. Dotkne se to i cesty, na které se provádějí zkušební jízdy“, upřesnil náměstek primátora.  

Rekonstrukce má zlepšit pracovní podmínky 

Opravy se uskuteční za chodu. Část trolejbusů tak bude muset zajíždět do náhradních vozoven.
Výstavba komínské vozovny začala v roce 1994, v provozu je od roku 1997. Mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Doležalová uvedla, že ve vozovně je sedmdesát pět trolejbusů z celkových sto padesáti. Zbytek je ve vozovně v Husovicích. Chystaná rekonstrukce je vítanou změnou. „Zaměstnanci budou pracovat v lepších podmínkách, než tam mají doposud," uvedla Doležalová a pro TV Architect upřesnila, že „do budovy například v některých místech zatéká, vydroluje se podlaha a nevyhovují ani okna. Věříme, že pokud Magistrát měta Brna tyto a další věci v rámci rekonstrukce opraví, bude se lépe pracovat i našim zaměstnancům.“ 

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu