ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus 15. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ se těší velkému zájmu studentů a vstupuje do druhého kola

15. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ se těší velkému zájmu studentů a vstupuje do druhého kola

15. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ se těší velkému zájmu studentů a vstupuje do druhého kola
5. 7. 2024 / Autor: Wienerberger, Loxia | Foto: Oceněné práce uplynulých ročníků soutěže

Společnost Wienerberger známá jako producent vysoce kvalitních cihelných systémů Porotherm pořádá již po patnácté „Soutěž o nejlepší projekt“. Tato soutěž si mezi studenty středních průmyslových škol stavebních stále zachovává velkou oblibu, což dokazuje letošní účast 168 studentů z 22 škol po celé České republice. Partnerem soutěže je opět architektonické studio LOXIA.

Z celkového počtu 168 studentů se letos přihlásilo 89 studentů třetích ročníků v kategorii Projekt rodinného domu (s použitím cihelného zdiva Porotherm) a 79 studentů čtvrtých ročníků v kategorii Projekt občanské a bytové stavby (s použitím cihelného zdiva Porotherm). Účastníci obou kategorií se mohli znovu ucházet i o speciální ocenění pro nejlepší projekt s použitím střešních výrobků značky Tondach. Této možnosti využilo 48 studentů, převážně ze třetích ročníků.

„První kolo soutěže máme za sebou. Studenti řádně a v termínu odevzdali své projekty, proběhlo jejich hodnocení a byly vybrány práce postupující do finále. Jsem nesmírně potěšen, že i po patnácti letech mají studenti o naši soutěž zájem v tak hojném počtu. Důležitější než počet přihlášených je však to, že se každoročně najdou studenti, kteří jsou ochotni udělat něco navíc, splnit zadání a nechat se ohodnotit. To je správný přístup a dobrá vyhlídka pro jejich budoucí profesní život, protože taková zkušenost je pro ně neocenitelná. Naším cílem nadále zůstává mladé projektanty maximálně podporovat, a tím podporovat i celý náš obor, “ hodnotí letošní ročník zakladatel soutěže a zároveň člen odborné poroty za Wienerberger Ivo Petrášek. „Od kolegů, kteří projekty hodnotili na školách, pak mám velmi pozitivní odezvu co se týče kvality letošních projektů, takže se již velmi těším na kolo druhé,“ dodal.

V prvním, školním kole pověření zástupci vybrali tři nejlepší práce z každé školy a také jeden nejlepší projekt s použitím produktů značky Tondach v obou soutěžních kategoriích. Tyto práce automaticky postupují do druhého, celostátního kola. Odborná porota složená ze zástupců společnosti Wienerberger, architektonického studia LOXIA, mediálních partnerů a nezávislého experta v oboru stavebnictví poté vybere tři vítězné práce z návrhů rodinných domů, další tři z návrhů objektů občanské a bytové stavby a rovněž v každé soutěžní kategorii jednu vítěznou práci s použitím produktů značky Tondach. Porota může také udělit mimořádné ocenění projektu, jehož autor prokázal inovativní přístup.

Zástupce společnosti LOXIA, která je již třetím rokem partnerem soutěže, vybere nejlepší projekt z pohledu architektonického řešení v obou kategoriích. „Projektování a architektura jdou ruku v ruce a vzájemně se doplňují. Projekt musí být konstrukčně proveditelný, ale zároveň i vizuálně atraktivní. Jsem ráda, že si to většina studentů uvědomuje a my máme prostřednictvím soutěže možnost na ně pozitivně působit. Naším cílem je podpora vzdělávání a rozvoj nové generace architektů a jejich zapojování do praxe. Toho se snažíme dosáhnout různými způsoby, jedním z nich je Škola projektování – unikátní výukový program, který zdarma nabízí workshopy, přednášky a další zajímavé příležitosti," uvedla Jana Mastíková, hlavní architektka a partnerka studia LOXIA.

Výherci obdrží za 1. místo 20 000 Kč, za 2. místo 10 000 Kč, za 3. místo 5 000 Kč a za vybrané projekty v rámci ocenění Tondach 5 000 Kč. Finanční odměnu může získat také autor mimořádně oceněného projektu. Autoři vítězných projektů v rámci „speciálního ocenění společnosti LOXIA“ se mohou těšit na atraktivní cenu v podobě designového a vysoce výkonného tabletu, který využívají profesionální projektanti a architekti. Architektonické studio zároveň nabídne oceněným studentům placenou měsíční stáž ve své pražské kanceláři. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění studentům proběhne v září.

Přihláška, pravidla soutěže a veškeré potřebné informace jsou k dispozici na https://www.wienerberger.cz/o-nas-a-kontakty/spoluprace/souteze-a-partnerstvi/soutez-o-nejlepsi-projekt.html

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Velká šance pro studenty středních průmyslových škol stavebních! Právě probíhá další ročník Soutěže o nejlepší projekt!

Studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních mohou opět předvést své dovednosti v „Soutěži o nejlepší projekt“. Tu letos již po patnácté organizuje společnost Wienerberger, producent cihelných systémů Porotherm. Cílem této akce je především podpora růstu nové generace ve stavebnictví a architektuře. Partnerem soutěže je i letos architektonické studio LOXIA.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu