Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality TV Architect zahajuje provoz

TV Architect zahajuje provoz

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Skryté poklady architektury – 1. díl – Obchodní palác Bondy s pasáží Černá růže

zrušit

36 s / 7. 11. 2017 / Autor: TV Architect

V úterý 7. listopadu 2017 zahájí na webové adrese TVArchitect.com své vysílání nová mezinárodní internetová televize – TV Architect. Vznikla proto, aby účinně spojovala nejen svět architektury, developmentu a stavebnictví, ale také tyto obory s veřejností. Projekt, který na českém trhu dosud chyběl, je kombinací online televizního kanálu a zpravodajského webu. Sesterskou společností TV Architect je internetová televize TV Bydlení.

Tisková zpráva
Praha, 7. listopadu 2017

Předávat oborové informace prostřednictvím internetu se v poslední době ukazuje jako více než vhodné, dostupné jsou online, a jejich publikování je záležitostí okamžiku. Oblast architektury, stavebnictví a developmentu není výjimkou. „V českém prostředí však podobná záležitost zatím chyběla. Chtěli jsme proto odborníkům poskytnout místo, kde by se mohli dozvídat zajímavosti ze zahraničí, nacházet inspiraci i vyměňovat zkušenost. Záhy se ovšem ukázalo, že podobný projekt má obrovský přesah i směrem k veřejnosti, a tak jsme se rozhodli ji nevynechávat, naopak,“ říká Roman Drnovec, výkonný ředitel společnosti TV Architect, a dodává, že příspěvky jsou kvůli spolupráci se zahraničními odborníky a zpřístupnění informací z českého prostředí publikovány v češtině a angličtině s možností strojového překladu do více než 100 dalších jazyků.  

Na návštěvníky webu čekají videa (dokumenty, reportáže, rozhovory), fotografie a články roztříděné do devíti základních informačních okruhů: Architektura a urbanismus, Inovace a technologie, Veřejný sektor, Development a stavby, Revitalizace a rekonstrukce, Zelená architektura, Historie a osobnosti, Profily partnerů a Zprávy a aktuality. Poslední jmenovaná je vyhrazená pro aktuální redakční obsah, právě zde budeme denně informovat o oborovém dění u nás i ve světě. „Snažili jsme se, aby zde každý našel, co potřebuje. Cílovým divákem je ten, kdo se zajímá o moderní technologie a trendy ve stavitelství, není mu lhostejné prostředí, ve kterém žije a jaké stavby ho obklopují, rád poznává nová místa a je zvědavý, nestačí mu jen základní informace, chce znát podrobnosti i příběhy, které se skrývají za zdánlivě nehybnými stavbami,“ shrnuje Nina Fibigerová, šéfredaktorka TV  Architect.

Kromě redakce se na vzniku jednotlivých pořadů podílí i řada odborníků, jmenujme například Ing. arch. Zdeňka Lukeše, publicistu a historika architektury, který pro TV Architect připravuje vlastní seriál s názvem Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše, nebo ředitelku Vily Tugendhat Ing. arch. Ivetu Černou. Jedním z prvních významnějších zahraničních projektů TV Architect je mediální partnerství s mezinárodním festivalem o architektuře – World Architecture Festival Berlin, který proběhne v polovině listopadu a kde se sejde špička světové architektury.

Myšlenka projektu se zrodila přibližně před dvěma lety, stojí za ní český investor a majitel společnosti ProCeram Pavel Basl. „Nápad předávat komplexní informace ze světa architektury na jednom místě vznikl vlastně z nedostatku času. Připravoval jsem si podklady a všechny informace jsem nacházel velmi roztroušené. Byla to mravenčí práce a trvala dost dlouho, a tak mě napadlo, že by bylo skvělé, kdyby mi ji urychlilo něco, kde budu mít všechno potřebné pěkně pohromadě. Něco, kam zajdu pro profesní věci stejně jako pro zajímavosti. Čas ukáže, jak se nám to povedlo,“ shrnuje své pohnutky pro založení webu jednatel TV Architect Pavel Basl a dodává, že doufá, že stejně jako sesterská společnost TV Bydlení, zabývající se bytovým a stavebním designem, najde si i web TV Architect svůj okruh diváků.

Více informací
Roman Drnovec
výkonný ředitel TV Architect
E-mail: roman.drnovec@tvarchitect.com
E-mail: press@tvarchitect.com
tel. +420 773 798 519

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl