ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Studentská soutěž Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Šešulková, Horáček!

Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Šešulková, Horáček!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
Tento návrh soutěží o cenu TV Architect a stáž u Adama Rujbra
Celkové pořadí: 11.
Hlasovat pro tento návrh
30 s

Studentskou soutěž o výtvarné řešení části nejvyšší české budovy N Tower vyhlásila investiční skupina Natland ve spolupráci s Ústavem architektury Fakulty stavební VUT Brno. Zadáním bylo vytvořit plány na možné využití střechy budovy, foyer a fasády. Hlasujte pro jeden z 15 návrhů, který získá Cenu TV Architect. Autor vítězného návrhu bude mít možnost absolvovat stáž u architekta Adama Rujbra.

Projděte si všechny soutěžní návrhy ZDE. Hlasovat pro vybraný návrh můžete jednou denně až do 15.9.2021.

Slova autorů návrhu:

Naše výtvarné zpracování N Tower je založeno na krystalech křišťálu. V našem návrhu jsme se zaměřili na střechu, hlavní vchod a foyer. Naším cílem bylo zpříjemnit a využít vybrané prostory. V návrhu nám šlo hlavně o viditelnost a atraktivitu. Toho jsme dosáhli užitím světel a konstrukcí z plexiskla a ocelových trubek.

Na střechu jsme umístili krystal, který v noci působí jako světelný vrchol nejvyšší budovy široko daleko a ve dne jako vyhlídkový prostor. Ze základního prostoru umístěného přímo na střeše se dá vystoupat po schodišti na vyhlídku v jednom z výrůstků krystalu. Vyhlídka je směřována na sever na Brno. Za tmy jsou krystaly vnitřně osvíceny měkkým modrým světlem.

Hlavní vchod je velmi špatně rozeznatelný. To jsme vyřešili instalací sedmi světel. Jejich barvy jsou barvy rozloženého světla krystalem křišťálu. Čtyři světla jsou umístěna na hranu stropu a tři světla jsou umístěna do dlažby. Horní světla mají tvar barevných krystalů. Dohromady by měla dotvářet tvar čelní stěny a zároveň upozorňovat na hlavní vchod.

Ve foyeru jsme se zaměřili na instalaci na stěnu tahokovu v schodiště. Zde jsme použili upravenou instalaci krystalu ze střechy. Na tahokov jsme zavěsili části krystalů, které vybíhají do prostoru. Díky dvěma krystalům tvořenými jenom jako obrys působí instalace jako by vystupovala ze zdi. Atmosféra je dotvořena vnitřním nasvícením prostorových krystalů modrým měkkým světlem.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu