ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Studentská soutěž Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Lišuchová, Kováčik!

Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Lišuchová, Kováčik!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
Tento návrh soutěží o cenu TV Architect a stáž u Adama Rujbra
Celkové pořadí: 15.
Hlasovat pro tento návrh
30 s

Studentskou soutěž o výtvarné řešení části nejvyšší české budovy N Tower vyhlásila investiční skupina Natland ve spolupráci s Ústavem architektury Fakulty stavební VUT Brno. Zadáním bylo vytvořit plány na možné využití střechy budovy, foyer a fasády. Hlasujte pro jeden z 15 návrhů, který získá Cenu TV Architect. Autor vítězného návrhu bude mít možnost absolvovat stáž u architekta Adama Rujbra.

Projděte si všechny soutěžní návrhy ZDE. Hlasovat pro vybraný návrh můžete jednou denně až do 15.9.2021.

Slova autorů návrhu:

Predmetom návrhu je doplnenie interiéru vstupného bodu budovy o nástennú maľbu v kombinácii s 3D predstupujúcou inštaláciou vytvorenou z polopriehľadných dosiek z polyetyléntereftalátu. Stena pokrytá prvkami nášho návrhu sa nachádza na exponovanom mieste bezprostredne naľavo od hlavného vstupu budovy N Tower a výškovo prechádza všetky tri podlažia foyer, čím vznikajú posobivé výškové priehľady na uvedenú stenu. Plasticitu tejto inštalácii dodáva podorysné zalomenie celej plochy, predsadené zvýraznenie tenších liniek a organické krivky vytvárajúce masívnejšiu predstúpenú konštrukci, a tým strhávajúce na seba pozornosť.

Dominantná časť týchto kriviek sa vzťahuje na zamýšľaný novovytvorený názov budovy N Tower, a tým aj na kapitálku názvu spoločnosti investora - developerský a realitná spoločnosť Natland. Tri pretínajúce sa zvlnené krivky tvoria veľké písmeno „N“ s tým, že ukončenie každej krivky je pri susediacej vodorovnej železobetónovej konštrukcii, ktorá výškovo delí priestor vo foyer. Celá organická inštalácia je zasadená do geometrického rastru tvoreného výškovým modulom 250 mm.

Dizajn geometických „bleskov“ má charakter prudko stúpajúcich a vzápatí prudko klesajúcich grafov, ktoré boli inšpirované siluetou celej budovy, ktorá je mierne zalomená a pripomína z diaľky blesk. Zmena ich veľkosti v rámci celej plochy umocňuje priestorové vnímanie jednotlivých vrstiev, ich prelínanie, kontrast. Na odľahčanie sú všetky priame línie bielej farby, predstupujúce časti sú priesvitné a farebná kompozícia je vytvorená z šiestich valérov sivej farby prchádzajúcich od ľadovobielej až po krémovosivú. Nízky sokel pri podlahe aj vrchný pás nadvazujú svojou farebnosťou na riešenie kovových častí zasklenia fasádneho systému a priľahlých dverí.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu