ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Studentská soutěž Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Činčalová, Osipava!

Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Činčalová, Osipava!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
Tento návrh soutěží o cenu TV Architect a stáž u Adama Rujbra
Celkové pořadí: 13.
Hlasovat pro tento návrh
30 s

Studentskou soutěž o výtvarné řešení části nejvyšší české budovy N Tower vyhlásila investiční skupina Natland ve spolupráci s Ústavem architektury Fakulty stavební VUT Brno. Zadáním bylo vytvořit plány na možné využití střechy budovy, foyer a fasády. Hlasujte pro jeden z 15 návrhů, který získá Cenu TV Architect. Autor vítězného návrhu bude mít možnost absolvovat stáž u architekta Adama Rujbra.

Projděte si všechny soutěžní návrhy ZDE. Hlasovat pro vybraný návrh můžete jednou denně až do 15.9.2021.

Slova autorů návrhu:

V NAŠEM PROJEKTU JSME SI DALY ZA CÍL NAVRHNOUT ZMĚNY VE FOYER N TOWERU TAK, ABY SE Z NĚJ STAL VÍCE MODERNÍ A REPREZENTATIVNÍ PROSTOR. VYPOŘÁDÁVALY JSME SE PŘEDEVŠÍM S PROBLÉMEM NEKVALITNÍHO OSVĚTLENÍ SNÍŽENÉ ČÁSTI POD DRUHÝM PODLAŽÍM. PROTO JSME NAVRHLY SÍŤ LINIOVÉHO OSVĚTLENÍ. VYCHÁZÍ Z ÚSTŘEDNÍHO PRVKU CELÉHO VSTUPNÍHO PROSTORU. A TO MECHOVÉHO OBRAZU VE TVARU PÍSMENE „N“, KTERÝ SE NACHÁZÍ NA OBOU PLOCHÁCH ZDI VE SNÍŽENÉM PROSTORU. JEDNOTLIVÉ SMĚRY SVĚTEL VYCHÁZÍ Z ÚHLŮ SVÍRANÝCH TÍMTO PÍSMENEM (DIAGONÁLA SE
SVISLICEMI 30 ° A DIAGONÁLA SE STROPEM 60 °). BAREVNÉ PRUHY NA PODLAZE MAJÍ ZÁROVEŇ PROPOJIT INTERIÉR S EXTERIÉREM JAK SVOU BARVOU, TAK I SVÝM SMĚREM A TAKÉ POMYSLNĚ NABÍJÍ „N“ ENERGIÍ, KTERÁ PAK V PODOBĚ LINIOVÉHO OSVĚTLENÍ VYSTŘELUJE DO STROPU. V ČÁSTI VZDÁLENÉ VSTUPU SVĚTLA PŘECHÁZÍ NA ZADNÍ ZEĎ, DÍKY ČEMU JE DOSTATEČNĚ PROSVĚTLENA.

VEDLE SCHODIŠTĚ SE NACHÁZÍ VOLNÁ PLOCHA ZDI, KTERÁ JE ŘEŠENÁ JAKO ZELENÁ. DVA DRUHY ROSTLIN VYMEZUJÍ OPĚT PÍSMENO „N“. TYTO ZELENÉ PRVKY JSME ZVOLILY Z DŮVODU, ŽE PROSTORÁM DODÁVAJÍ PŘIROZENOU KRÁSU, OBOHATÍ VNÍMÁNÍ TAKÉ SVOU VŮNÍ A ROZMANITOSTÍ.

JELIKOŽ PŘI VSTUPU DO BUDOVY NEBYLA RECEPCE PŘES JEDEN ZE SLOUPŮ VIDĚT, POSUNULY JSME JI PŘED NĚJ. JEJÍ PODOBA JE MINIMALISTICKÁ V DUCHU ŘEŠENÍ PROSTORU A OSVĚTLENÍ.

PODLAHY VE FOYER I NA OSTATNÍCH PODLAŽÍCH JSME BAREVNĚ SJEDNOTILY DO SVĚTLE BÉŽOVÉ BARVY, KTERÁ MÁ PROSTOR TAKÉ OPTICKY ZVĚTŠIT, A TO PŘEDEVŠÍM VE SNÍŽENÝCH ČÁSTECH.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu