Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Stefano Pujatti, ELASTICOSPA, Itálie

Profil: Stefano Pujatti, ELASTICOSPA, Itálie

Stefano Pujatti se narodil ve vesnici Aviano v Itálii v roce 1968. Získal titul v oboru architektury na Istituto Universitario di Architettura v Benátkách a magisterský titul v oboru architektura na univerzitě Sci-Arch v Los Angeles v Kalifornii. Od roku 1996 žije v Chieri. 

číst více
 1. Pořady
 2. Popis
 1. Pořad: Stefano Pujatti – ElasticoSPA

  Zprávy a aktuality

 2. Po spolupráci s ateliérem Coop-Himelblau v Los Angeles a Gino Valle Architetti v Paříži spoluzaložil Studio Elastico 1995/2005. Od roku 2004 do roku 2013 vyučoval na Fakultě architektury 1 Politecnico di Torino a byl zván jako řečník a hostující kritik na různé univerzity mezinárodního věhlasu, které zahrnují RMIT – Melbourne, Hoesi University – Tokio a Accademia di Architettura – Mendrisio. Od roku 2014 do roku 2016 vyučoval v Ut Daniels – Toronto. Dnes je Stefano Pujatti u kormidla společnosti ELASTICOSPA. Firma byla pozvána na významné mezinárodní akce, jako je XIV. bienále architektury v Benátkách v roce 2014, V. bienále architektury v Brasilii v roce 2006, Londýnský festival architektury v roce 2008, XII. bienále architektury v Benátkách před osmi lety a X. bienále architektury v Benátkách před dvanácti lety. Pujatti získal v roce 2006 ocenění v soutěži INARCH-ANCE jako mladý návrhář. Projekt hotelu 1301INN se umístil mezi finalisty soutěže Mies Van der Rohe Award a byl zvolen jako projekt reprezentující italskou architekturu v putovní výstavě s názvem Piccole Utopie. Spolu s četnými publikacemi v národních a mezinárodních časopisech byly zveřejněny také dva monografické svazky o díle atelieru s názvem Architettura al sangue, vydané nakladatelstvím Maggioli v roce 2008 a svazek s názvem 1301INN – Kresba, fotografování, stavba, vydané nakladatelstvím LetteraVentidue v roce 2014.

  Od roku 2016 mohl Stefano Pujatti počítat s podporou společnosti ELASTICOSPA + Inc v Torontu pro rozvoj projektů v Severní Americe.

  Stefanovy výzkumy pramení z fascinujícího působení přírodních sil a prvků a jejich viditelných a neviditelných účinků na lidské bytí, a to bez ohledu na to, co z nich vytváří.

  Přílivové, klimatické a seismické aktivity byly vždy středem studia Stefana Pujattiho. V průběhu času své poznatky zúročil při navrhování budov a projektů, které se těmito tématy zabývají vědeckým přístupem a zároveň zvyšují jejich expresivní a komunikační potenciál.

  Perfektní příklady této koncepce lze nalézt v Ateliéru Fleuriste 2007, v předběžném projektu pro lázně Grado 2015, početných antiseismických budovách postavených ve Friuli a v novějším projektu „maison glacé“, soukromém domě využívajícím led jako ochranu proti mrazivým kanadským zimám.

  Vášeň pro přírodu, zemědělství a koně vedla Stefana Pujattiho k provedení specifického architektonického výzkumu budov pro chov, bydlení a výcvik koní spolu s plánováním a stavbou budov týkajících se koní a jejich jezdců, které mají být funkční a zároveň nezanedbávat emoční faktor.


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl