Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Zajímavosti Opuštěnou rybářskou vesnici v Číně pohlcuje příroda

Opuštěnou rybářskou vesnici v Číně pohlcuje příroda

Opuštěnou rybářskou vesnici v Číně pohlcuje příroda
Autor: lajmi.net Popisek: Vesnice v objetí břečťanu

V souostroví Šeng-s' při ústí řeky Jang-c’-ťiang ve východní Číně se schovává klenot. Domy v opuštěné rybářské vesničce jsou cele porostlé zelení a vytvářejí doslova umělecké dílo. Místo, které dnes obývá již jen zlomek původních obyvatel, oplývá zelení a tichem.

Na první pohled připomíná filmové kulisy. V tomto případě se však jedná o opuštěnou rybářskou vesnici, která je již desítky let vybydlená. Příroda tak v tomto případě pohlcuje dílo člověka.

Stěny zahalené břečťanem

Jednotlivé domy porostlé břečťanem jsou živou vzpomínkou na dobu, kterou lze objevit snad už jen v knihách. Taková je i vesnice zvaná Houtou Wan, která se nachází na ostrově Gouqi. Ten je součástí téměř čtyř stovek ostrůvků ležících poblíž východního pobřeží s Čínou. Zmíněný břečťan objímá, až zahaluje stěny domů, stejně tak zídky a celé chodníky. Místo všedního ruchu, lidských hlasů a kroků slyšíte převážně ticho.

Tento fenomén není v nejlidnatější zemi světa ničím výjimečným. S rozvíjející se urbanizací jsou podobné případy opuštěných míst a celých lokalit častější. Houtou Wan postupně chátrá již přibližně padesát let.

Vesničku obývá již jen několik zarputilých obyvatel, kteří se rozhodli rodné místo neopustit. Do míst se dostanou převážně turisté.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl