Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Nové centrum umění v New Yorku vládne jedinečnou technologií. Samo rozšíří i zúží svou kapacitu

Nové centrum umění v New Yorku vládne jedinečnou technologií. Samo rozšíří i zúží svou kapacitu

Nové centrum umění v New Yorku vládne jedinečnou technologií. Samo rozšíří i zúží svou kapacitu
10. 5. 2019 / Autor: dsrny.com Popisek: The Shed

New York má nové centrum umění nazvané The Shed. Jeho výstavba stála v přepočtu jedenáct miliard korun a trvala přibližně čtyři roky. Největší část investic spolkla zbrusu nová technologie pohyblivé střechy, která během několika minut zvýší kapacitu prostoru. The Shed, který je dílem architektonického studia Diller Scofidio + Renfro, stojí na trase High Line na západě Manhattanu. 

Stavba budovy The Shed začala v polovině roku 2015 a trvala celkem čtyři roky. Název dostalo centrum od agentury Bloomberg, která do projektu investovala zhruba desetinu z celkem jedenácti miliard korun.

Zázemí pro hudebníky

Centrum umění bude zázemím pro hostující hudebníky, tvůrce, filmaře i newyorský festival módy. Pozornost světa si stavba získala hlavně svou nápaditou technologií, která během pár minut rozšíří kapacitu prostoru na dvojnásobek.

Celková kapacita je dva tisíce sedm set míst, s posunutím pláště až tři tisíce. 

Obří vyhlídka 

The Shed je druhou nejnovější stavbou v New Yorku. Jen před pár měsíci město dokončilo stavbu obří vyhlídky The Vessel, která má podobu obří plástve. Obě stavby leží v západní části Manhattanu.

Aktualne.cz, red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl