Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Nic pro slabé povahy. Edge v New Yorku bude nejvyšší venkovní vyhlídková plošina na západní polokouli

Nic pro slabé povahy. Edge v New Yorku bude nejvyšší venkovní vyhlídková plošina na západní polokouli

Nic pro slabé povahy. Edge v New Yorku bude nejvyšší venkovní vyhlídková plošina na západní polokouli
23. 4. 2019 / Autor: etrend.sk/ Joe Schumacher Popisek: Hudson Yards s budoucí nejvyšší vyhlídkou

Big Apple, který je domovem nejznámějších pozorovacích míst na světě, se chystá přidat další unikát do své impozantní sbírky.

Edge, budoucí vyhlídková plošina budovy společnosti Hudson Yards, bude otevřena příští rok a nabídne svým návštěvníkům neopakovatelný výhled na panorama města. Ve výšce více než jeden tisíc sto stop bude stavba nejvyšší venkovní vyhlídkovou plošinou na západní polokouli a pátou nejvyšší na světě.

Výhled z ptačí perspektivy

Po šedesáti vteřinách strávených ve výtahu dorazí návštěvníci na vyhlídkovou plochu o rozloze sedm tisíc pět set čtverečních stop, která se rozprostírá ve vzdálenosti šedesát pět stop ve stém patře. Zahrnuje skleněnou podlahu, která nabízí návštěvníkům pohled na město doslova z ptačí perspektivy.

Edge má také restauraci o rozloze deset tisíc čtverečních stop, bar a prostor pro pořádání nejrůznějších akcí.

Vyjít ven, do nebe

Přestože přesné datum otevření nebylo dosud oznámeno, skupinové rezervace jsou již otevřeny pro první čtvrtletí roku 2020.

„Edge zve návštěvníky, aby vyšli ven, do nebe, a užili si nerušený panoramatický výhled na New York City jako nikdy předtím," říká Jason Horkin, výkonný ředitel společnosti Hudson Yards.

Unikátní konstrukční provedení

„Název odráží jak jedinečný konstrukční design, který proniká oblohou, když je pozorován zespodu, tak vzrušující pocit, že jste na pokraji něčeho výjimečného."

Jakmile bude budova uvedena do provozu, bude stát výš než vyhlídková plošina Empire State Building, která je tisíc padesát stop nad úrovní ulice, stejně jako Top of the Rock v Rockefellerově centru, jež se nachází osm set padesát stop nad úrovní ulice.

Vyhlídková plošina byla navržena ateliérem Kohn Pedersen Fox jako nejmodernější součást Manhattanu.

Hudson Yards, postavený na osmadvaceti akrech na západní straně Manhattanu, je největším soukromým projektem v oblasti nemovitostí v USA.

nyv

Přeloženo z blooloop.com

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl