Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Brno našlo způsob, jak zapojit veřejnost do péče o některé památky

Brno našlo způsob, jak zapojit veřejnost do péče o některé památky

Brno našlo způsob, jak zapojit veřejnost do péče o některé památky
20. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: hrbitovybrno.cz

Lidé v Brně si mohou adoptovat hroby významných lidí, o které se nikdo nestará. Odpočívají v nich například malíři nebo spisovatelé. Cílem je přimět veřejnost, aby se více starala o památky, které mnohdy chátrají a nikdo se o ně nestará.

Projekt adopce hrobů je cestou, jak zachovat památku významným zesnulým lidem, kteří neměli to štěstí a jejich hrob zůstal opuštěný. Jedná se o významné brněnské osobnosti z řad sochařů, spisovatelů, malířů i učitelů. Hrobů k adopci jsou desítky. Lze mezi nimi najít i jména kdysi významná, která již upadla v zapomnění nebo jsou známá jen úzkému okruhu odborníků.

Adopce hrobů je bezplatná, město ale počítá s tím, že noví majitelé se budou o místo patřičně starat. Město také počítá s tím, že taková místa by mohla najít nové využití. Podmínkou je také, že památka významné osobnosti bude zachována. Veškeré práce na opravách mohou být prováděny pouze se souhlasem, protože většina hrobového zařízení má vysokou uměleckou nebo historickou hodnotu.

V současné době lze adoptovat dva hroby, a to hrob římskokatolického kněze Vladimíra Bokse a hrob historika Jaroslava Dřímala. Seznam se pravidelně aktualizuje.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl