Spojujeme svět architektury
CZ
Odebírat novinky
Úvod Osobnosti Zdeněk Lukeš

Zdeněk Lukeš

Zdeněk Lukeš
13. 10. 2017 / Autor: TV Architect
Zdeněk Lukeš

Architekt, historik architektury, narozen v Praze v roce 1954. Po studiích Fakulty architektury ČVUT pracoval v letech 1980-1990 v Archívu architektury Národního technického muzea, od roku 1990 je zaměstnán v Kanceláři prezidenta republiky.

Podílel se na revitalizaci hradního areálu. V letech 2000-2003 byl děkanem Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci, od roku 2004 vede kurs Dějiny architektury na New York University v Praze. Autor a spoluautor výstav o J. Plečnikovi, 10 století architektury, Splátka dluhu, Architekt E. Králíček, Český architektonický kubismus, Pražský funkcionalismus ad., autor několika desítek knih o moderní architektuře a statí ve sbornících a katalozích a stovek odborných textů v Respektu, Revolver revue, Lidových novinách, Architektovi atd. Spolupracoval s Českou televizí (seriál 10 století architektury), Českým rozhlasem a BBC, vede rubriku Architektura na internetovém Neviditelném psu.

Ve spolupráci s TV Architect připravuje vlastní pořad "Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše", jehož první díl vychází 9. 11. 2017.

Web – Zdeněk Lukeš

Kanály

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Hledáte inspiraci na bydlení?

© 2018 TV Architect s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl