Spojujeme svět architektury
CZ
Odebírat novinky
Úvod Urbanismus Praha zúží počet uchazečů o výstavbu Dvoreckého mostu

Praha zúží počet uchazečů o výstavbu Dvoreckého mostu

9. 3. 2018 / Autor: Wikimedia commons/Dezidor / Popisek: ilustrační snímek Barrandovský most
Praha zúží počet uchazečů o výstavbu Dvoreckého mostu

Magistrát hlavního města Prahy dnes vybere z desítek obdržených návrhů pět až sedm zájemců o stavbu Dvoreckého mostu. Jde o stavbu, která by měla výrazně ulehčit dopravě na Barrandovském mostě. Most propojí vltavské břehy mezi ústím Jeremenkovy ulice v Praze 4 a smíchovským lihovarem. Náklady na stavbu ani termín začátku výstavby dosud nejsou známé. Výběr uchazečů bude mít dvě fáze. Návrhy posoudí porota složená ze zastupitelů hlavního města a z architektů.

Z desítek návrhů postoupí pět až sedm do druhé fáze výběru. Kdy bude známa vítězná podoba mostu, ještě není jasné. Stejně tak není znám ani předpokládaný termín postavení mostu. Dvorecký most se připojí k třem desítkám mostů a lávek spojujícím oba břehy Vltavy.

Architektonicko-konstrukční soutěž bude mít dvě fáze. Odborná komise posoudí nejen vzhled mostů, ale zaměří se na návrhy i z ekonomického hlediska, zda ten který most bude možné vůbec postavit a jestli se to městu finančně vyplatí. V hodnotící komisi jsou například primátorka Adriana Krnáčová a starostové dotčených městských částí. Za odbornou architektonickou veřejnost posoudí návrhy Jan Jehlík, Petr Pelčák nebo Tomáš Rotter.

nyv

Kanály

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Hledáte inspiraci na bydlení?

© 2018 TV Architect s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl