Spojujeme svět architektury
CZ
Odebírat novinky
Úvod Urbanismus Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw

Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw

9. 4. 2018 / Autor: Grimshaw/ Popisek: Vizualizace Terminálu One na letišti Newark Liberty v New Jersey.
Terminál One na letišti v New Jersey vybuduje Grimshaw
#letiště
další

Na letišti Newark Liberty ve státě New Jersey vyroste nový terminál. Postaví jej architektonická společnost Grimshaw spolu se studiem STV. Stavba by měla začít v dubnu letošního roku a její otevření se plánuje za čtyři roky. S rozpočtem téměř dvě miliardy dolarů půjde o největší projekt výstavby části letiště v historii Spojených států.

Architektonická společnost Grimshaw, ve spolupráci se společností STV, byla vybrána, aby vybudovala nový terminál mezinárodního letiště Newark Liberty. Bude tak činit pro společnost Tutor Perini / Parsons, která patří ke generálním americkým dodavatelům.

Terminal One, jak se bude stavba jmenovat, v sobě obsáhne přes jeden milion čtverečních metrů prostoru s třiceti třemi branami rozmístěnými v dvoupodlažní budově ve tvaru písmene T. Design stavby je vytvořen tak, aby ulevil rostoucí kapacitě letiště a současně uspokojil měnící se požadavky cestujících a leteckých společností na několik následujících let.

Budova nahradí Terminal A

Po dokončení v roce 2022 nahradí Terminal One sousední budovu Terminálu A. Nová část jednoho z nejvytíženějších amerických letišť má disponovat moderním vybavením, efektivnější kontrolou a dostatečným prostorem pro osobní pohodlí. Nové technologie umožní zlepšit také bezpečnostní screeningový proces.

Projekt je největší koncepcí výstavby dopravní infrastruktury v historii státu New Jersey a očekává se, že budovat se začne již letos v dubnu.

Modulární betonové konstrukce

Partner společnosti Grimshaw Mark Husser řekl: „Jsme potěšeni, že jsme byli vybráni pro tuto významnou příležitost, abychom pomohli přeměnit zkušenosti cestujících. Letiště Newark má bohatou architektonickou historii, jejíž dominantou jsou modulární betonové konstrukce stávajících terminálů. V souvislosti s tímto kontextem při vytváření lehké, moderní, ocelové a skleněné budovy s otevřenými zornými poli a přirozeným světlem, bude nový Terminal One bránou světové třídy, která poslouží ambiciózní roli v oblasti New Jersey a New Yorku a umožní vytvořit do budoucna nové trajektorie . "

nyv

Kanály

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Hledáte inspiraci na bydlení?

© 2018 TV Architect s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl